Problem nudy w związku dopada prędzej czy później każdego, kto ma partnera. Psychologowie uznają, że najlepsze są pierwsze 3 lata, w ciągu których mężczyzna i kobieta mogą tworzyć związek bez rutyny, później ta wkrada się zawsze.

Dlatego to właśnie po tym okresie najwięcej par decyduje się na rozstanie, uznając, iż „uczucie wygasło”. Nic bardziej mylnego, nie można dawać za wygraną, trzeba walczyć o małżonka i związek aniżeli się poddawać. Nuda może być jedynie chwilowym kryzysem, a rezygnując z partnera, może okazać się, że bezpowrotnie stracimy miłość swojego życia.

Kiedy tylko zaczynamy czuć, iż związek się nie rozwija, wszystko jest w nim przewidywalne, powinniśmy podjąć pewne kroki, by przetrwać ten trudny czas.

Jak ożywić związek? Czyli sposoby na nudę

Okazuje się, że małżonkowie zawsze powinni o siebie zabiegać. To, że nosimy obrączki na palcach, nie oznacza, że mamy kogoś na własność i już nic nie musimy robić. Zaproszenie na randkę w postaci romantycznej kolacji przy świecach czy chociażby wyjście do kina będzie doskonałym sposobem na to, by spędzić kilka chwil tylko we dwoje. Swojego małżonka można zaskoczyć też w domu – przygotuj gorącą kąpiel przy świecach, ugotuj coś pysznego, kup miły upominek. Wszystko to sprawia, że druga połówka czuje się doceniona, ważna i nadal potrzebna.

Co więcej, uznaje się, że najlepsze związki tworzą ludzie, którzy podzielają te same zainteresowania i pasje. O ile może praca w jednej firmie nie jest dobrym pomysłem w przypadku par to już spędzanie wolnego czasu jak najbardziej. Lubicie wspinaczkę górską? A może uwielbiacie rowerowe wycieczki? Wystarczy nawet, że interesują Was te same filmy czy lubicie zagłębiać się w tego samego typu literaturze. Jakiś jeden spójny punkt sprawi, że nigdy nie skończą się tematy do ciekawych rozmów przy herbacie czy kieliszku wina.

Nie daj się rutynie – pomódl się

Wspólna modlitwa, dialog czy wspólne rekolekcje dla małżeństw z pewnością mogą przynieść owoce w postaci nowych rozwiązań, które pozwolą, aby nuda nie wkraczała już do Waszego życia. Pamiętajmy, że jak Pan Bóg daje, to daje w obfitości.

Warto też poszukiwać. W ciągłym biegu, z braku czasu zapominamy o „dopieszczenie” swojego partnera. Zwróć na niego uwagę – może zwyczajnie potrzebuje rozmowy, może chciałby zrealizować swój najnowszy pomysł. Pomóż mu w tym, bo dążenie do wspólnego celu tylko utrwali Wasze małżeństwo i nawet nudne oglądanie seriali na kanapie stanie się relaksującym wypoczynkiem, ale ważne, że będziecie w tym razem we dwoje.


komentarzy:

  1. Navarro

    17 kwietnia, 2023 at 5:25 pm

    Moja droga,
    Dzień dobry dla ciebie i jak tam twoje zdrowie dzisiaj, mam nadzieję, że jesteś zdrowy i dobrze? Jestem sierżant Ruth Navarro. Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Chcę z tobą porozmawiac. Proszę o kontakt na mój adres e-mail (gainagosoro@gmail.com)

    Odpowiedz

Leave a Reply


Wątpliwości lub pytania?

Zobacz nasz obszar wsparcia, w którym znajdziesz pytania zadawane przez naszych klientów, na które odpowiedział zespół SeventhQueen. Lorem ipsum, Lorem ipsum

Napisz
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

ZALOGUJ SIĘ DO SWOJEGO KONTA

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Idź do góry