Znaleziony temat: kiedy kończy się katolicki okres bożego narodzenia

Kiedy kończy się katolicki okres Bożego Narodzenia?

Okres Bożego Narodzenia jest jednym z najważniejszych czasów w roku dla katolików. To czas radości, miłości i nadziei, kiedy świętujemy narodziny Jezusa Chrystusa. Jednak wiele osób zastanawia się, kiedy dokładnie kończy się ten okres i jakie są związane z nim tradycje.

Katolicki okres Bożego Narodzenia rozpoczyna się od pasterki, czyli uroczystej Mszy świętej odprawianej w wigilię Bożego Narodzenia. W Polsce pasterka odbywa się zazwyczaj o północy z 24 na 25 grudnia. To moment, kiedy rozpoczynamy świętowanie narodzin Jezusa i składamy sobie życzenia.

Po pasterce rozpoczyna się czas Świąt Bożego Narodzenia, który trwa aż do uroczystości Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. W Polsce Trzech Króli obchodzone jest 6 stycznia. To dzień, kiedy wspominamy przybycie Mędrców z Wschodu do Betlejem i oddanie przez nich hołdu Jezusowi.

W czasie katolickiego okresu Bożego Narodzenia wiele osób uczestniczy w różnych tradycjach i obrzędach. Jednym z nich są kolędy, czyli śpiewanie religijnych pieśni bożonarodzeniowych. Kolędowanie odbywa się zarówno w kościołach, jak i w domach, gdzie spotykają się rodziny i przyjaciele.

Inną tradycją jest postawienie szopki bożonarodzeniowej, która przedstawia scenę narodzenia Jezusa. Szopki można podziwiać zarówno w kościołach, jak i w domach. W niektórych miejscowościach organizowane są także konkursy na najpiękniejszą szopkę.

W czasie katolickiego okresu Bożego Narodzenia wiele osób również uczestniczy w różnych spotkaniach, randkach czy ogłoszeniach matrymonialnych, które są organizowane specjalnie dla katolików. Portal katolicki to miejsce, gdzie można znaleźć informacje na temat takich wydarzeń i spotkać osoby o podobnych wartościach i przekonaniach.

Warto pamiętać, że katolicki okres Bożego Narodzenia to nie tylko czas świętowania, ale także czas refleksji i modlitwy. To moment, kiedy możemy zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad prawdziwym sensem Bożego Narodzenia.

Podsumowując,

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kiedy kończy się katolicki okres bożego narodzenia


Leave a Reply


Wątpliwości lub pytania?

Zobacz nasz obszar wsparcia, w którym znajdziesz pytania zadawane przez naszych klientów, na które odpowiedział zespół SeventhQueen. Lorem ipsum, Lorem ipsum

Napisz
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

ZALOGUJ SIĘ DO SWOJEGO KONTA

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Idź do góry