Decyzja o wyborze odpowiedniego nagrobka dla bliskiej osoby jest jedną z najtrudniejszych podczas organizacji pogrzebu. Wiele osób zastanawia się, z jakiego materiału powinien być wykonany taki pomnik, aby był trwały, estetyczny i odpowiednio oddawał charakter zmarłego. Warto więc poznać kilka podstawowych informacji o najpopularniejszych materiałach stosowanych w produkcji nagrobków, które pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

Nagrobki – z jakich surowców są produkowane?

Jednym z najbardziej popularnych i zarazem niezawodnych materiałów stosowanych przy produkcji nagrobków jest kamień naturalny. Do najczęściej używanych należy granit, który cechuje się dużą twardością, odpornością na czynniki atmosferyczne oraz niewielkim stopniem porowatości. Zdecydowanie to właśnie nagrobki granitowe Skierniewice są najpopularniejsze.

Inne popularne kamienie naturalne to marmur – elegancki i szlachetny materiał, jednak znacznie mniej odporny na uszkodzenia mechaniczne i działanie warunków atmosferycznych niż granit. Bazalt oraz piaskowiec to kolejne kamienie wykorzystywane do produkcji nagrobków ze względu na swoją naturalność i estetykę.

Choć beton może się wydawać nietypowym materiałem stosowanym w produkcji nagrobków, zdobywa on coraz większą popularność, zwłaszcza w przypadku osób szukających tańszej alternatywy dla kamienia naturalnego. Betonowe nagrobki mogą przyjmować różne formy i kształty, a ich powierzchnia może być gładka lub imitować fakturę kamienia. Firma Łazarczyk podpowiada, aby pamiętać o tym, że nagrobki z betonu są mniej trwałe niż te wykonane z kamienia naturalnego i wymagają odpowiedniej impregnacji oraz regularnej konserwacji.

Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie nagrobków z materiałów sztucznych takich jak kompozyty czy tworzywa sztuczne, które imitują wygląd i fakturę kamienia naturalnego. Takie nagrobki są lżejsze, łatwiejsze w montażu i często tańsze od tradycyjnych pomników. Przykładem nowoczesnego materiału stosowanego do produkcji nagrobków jest Corian – kompozyt składający się z minerałów naturalnych oraz żywicy akrylowej.

Wybór odpowiedniego materiału na nagrobek jest kluczowy dla jego trwałości, estetyki i funkcjonalności. Warto więc zastanowić się, czy zdecydować się na klasyczne kamienie naturalne, takie jak granit czy marmur, czy też pokusić się o nowoczesne rozwiązania w postaci nagrobków z betonu, kompozytów czy tworzyw sztucznych.


Leave a Reply


Wątpliwości lub pytania?

Zobacz nasz obszar wsparcia, w którym znajdziesz pytania zadawane przez naszych klientów, na które odpowiedział zespół SeventhQueen. Lorem ipsum, Lorem ipsum

Napisz
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

ZALOGUJ SIĘ DO SWOJEGO KONTA

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Idź do góry