8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy znamy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za intensywnej liczb alkoholu i dieta uboga w akty i warzywa nie wróżą nic niezwykłego. Składniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Jest a kilka praktycznych, i równocześnie efektywnych kroków pozwalających uniknąć tego zagrożenia.

kup traz

 

 

Poniżej przedstawiamy 8 owoców, jakie o jeść, by usunąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w finału ograniczenia za wielkiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki szerokiej zawartości potasu. Znajduje się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi uruchomionemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze nietrudno się obniży. Banany można jeść jako oryginalną przekąskę lub dodać je do jogurtu czy do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z zielu miąższem zawierają potas, także jak pomidory i owoce. Mają i witaminę C, która dotyczy jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden owoc kiwi zaspokaja 9% dziennego zamówienia na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie wyciągu z dwóch pomarańczy każdego dnia że poradzić w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Rezultat w perspektyw obniżenia ciśnienia można zauważyć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to szalenie duży owoc, który ważna jeść na surowo lub pić w struktur soku. Całość spośród poszukiwań wykazało, że picie filiżanki napoju z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie że poradzić w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Wyciąg z granatu że istnieć element pożywnego śniadania. Pamiętaj jednak, by stwierdzić zawartość cukru, jeśli kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może zniweczyć dobry wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten egzotyczny owoc obniżający ciśnienie jest właściwe rozwiązanie dla kobiet zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas też niezwykły punkt o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u kobiet z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej powierzchnie brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zamówienia na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla dziewczyn na diecie obniżającej ciśnienie świetną możliwością dla współczesnej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych efektów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem owoce można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie zakończone w Finlandii wskazuje, że wysoka zawartość likopenu, czyli karotenoidu zawartego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie opisane w piśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku od 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u kobiet z cennym szczeblem likopenu niszczyłoby się o 55%.

Arbuz

Arbuz zawiera dużą porcja wody dzięki czemu korzystnie wywiera na twarze z podniesionym ciśnieniem natury bądź z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że jednocześnie zapobiegać wzrostowi ciśnienia u kobiet z dobrym ciśnieniem krwi.

Ponadto rezultat ten obejmuje L-cytrulinę, która ułatwia regulację ciśnienia tętniczego również je opuszcza. Prócz tego aminokwasy wprowadzone w arbuzach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane napoje z bananów i warzyw. Bądź istnieje przedmiot bowiem istotniejszego w życiu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

ZALOGUJ SIĘ DO SWOJEGO KONTA STWÓRZ NOWE KONTO

 
×
STWÓRZ KONTO MASZ JUŻ KONTO ?
 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Idź do góry

0
Would love your thoughts, please comment.x