Badania ujawniają długotrwałe skutki randek online

Badania opublikowane przez Women’s Health Magazine ujawniły możliwe długoterminowe skutki randek online. Coraz więcej osób dołącza do internetowych serwisów randkowych, aby nawiązać kontakt z samotnymi kobietami.

Podczas gdy randki online pozwalają użytkownikom poznać ludzi z różnych środowisk, ważne jest, aby podkreślić potencjalne wady i długoterminowe skutki randek online:

  • Niska samoocena po odrzuceniu – Czy to ghosting, czy po prostu utrata zainteresowania, każda forma odrzucenia może doprowadzić użytkownika do przekonania, że problem leży w nim samym, a to może spowodować niską samoocenę.
  • Utrata wiary w związki po napotkaniu oszustów – Narażenie się na świat randek online naraża Cię również na potencjalnych oszustów i przestępców.
  • Problemy z zaangażowaniem się w poważne związki z powodu wielu przypadkowych spotkań – Perspektywa posiadania szerokiej gamy singli, z którymi można porozmawiać, może być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. To zwiększa szansę na znalezienie kompatybilnego partnera, ale oznacza również, że możesz dostać się do huśtawki bardziej przypadkowych randek.
  • Użytkownicy mogą dostać paraliżu analitycznego – Posiadanie opcji jest kluczowym aspektem randek online. Jednak może to prowadzić do problemów, gdy tysiące nowych singli zapisać się do tych aplikacji każdego dnia i znaleźć się skacze z profilu do profilu.

Co badania mówią o randkach online?

Doszli do wniosku, że chociaż randki online upraszczają proces poznawania nowych ludzi, użytkownicy powinni uważać, aby nie dać się wciągnąć i pamiętać, po co w ogóle tam są.

Według badania 1050 respondentów przeprowadzonego przez Single Polish, etniczny portal randkowy używany głównie przez Polaków, 86% użytkowników platform randkowych zostało wcześniej odrzuconych na platformie randkowej przynajmniej raz. A 54% z tych 86% stwierdziło, że odrzucenie obniżyło ich pewność siebie. Jeśli myślisz o szukaniu bratniej duszy na internetowych portalach randkowych, nigdy nie powinieneś zapominać, że odrzucenie jest tak samo normalne jak swatanie. Więc jeśli zostaniesz odrzucony, nie pozwól, aby to cię zniechęciło, mogą być tysiące innych ludzi czekających na dopasowanie do ciebie!

Istnieją również dziesiątki fałszywych profili na wielu aplikacjach i stronach randkowych. Dlatego dokładnie sprawdź profil, z którym jesteś dopasowany. Jeśli możesz, sprawdź konta tej osoby w mediach społecznościowych i upewnij się, że jest to prawdziwa osoba. Nikt nie chce tracić czasu na czatowanie z profilem, który nie jest prawdziwy, prawda? Ale oczywiście nie oznacza to, że powinieneś spojrzeć na wszystkie konta osoby w mediach społecznościowych, nie bądź maniakiem kontroli. Na przykład, spójrz na jego Twittera i zobacz, kiedy dołączył do Twittera. Fałszywe profile zazwyczaj dołączyły do platformy bardzo niedawno. Jeśli widzisz, że dołączył np. 3 lata temu, to prawdopodobnie rozmawiasz z prawdziwą osobą.

5 1 vote
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

ZALOGUJ SIĘ DO SWOJEGO KONTA STWÓRZ NOWE KONTO

 
×
STWÓRZ KONTO MASZ JUŻ KONTO ?
 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Idź do góry