Czego nie można wyrzucać do kontenerów na gruz?

Kontenery na gruz stanowią nieocenioną pomoc dla osób przeprowadzających prace budowlane, remontowe czy wyburzeniowe. Pozwalają na sprawną i bezpieczną utylizację różnego rodzaju odpadów powstających w wyniku realizacji takich przedsięwzięć. Niemniej jednak, nie wszystkie materiały można pozbyć się za ich pośrednictwem. W niniejszym artykule przedstawiamy zasady dotyczące tego, czego absolutnie nie należy wyrzucać do takich pojemników.

Odpady niedozwolone w kontenerach na gruz

Istnieje szereg materiałów, których umieszczanie w wynajętych kontenerach na gruz jest ściśle zabronione. Przed przystąpieniem do prac warto zapoznać się z tym wykazem i zastanowić się nad alternatywnymi sposobami pozbycia się tych odpadów. Do grupy tej należą między innymi odpady zawierające azbest, chemikalia czy opony. Dodatkowo, nie można również pozbywać się drogą tą wszelkiego rodzaju sprzętu elektrycznego i elektronicznego (tzw. RTV i AGD), farb, lakierów, rozpuszczalników oraz akumulatorów i baterii. Wszystkie te materiały podlegają specjalistycznemu przetwarzaniu i muszą być oddawane w wyznaczonych do tego miejscach.

Odpady wymagające segregacji

Kolejną grupą odpadów, które nie mogą trafiać do kontenerów na gruz, które w Bochni można wynająć w firmie oferującej także odbiór gruzu Pajdak, są te wymagające odrębnej segregacji. Dotyczy to między innymi odpadów zielonych (gałęzie, liście, trawa), które powinny być zbierane osobno i kompostowane. Również szkło, papier czy tworzywa sztuczne muszą być gromadzone w dedykowanych pojemnikach. Warto również wspomnieć o zużytym oleju silnikowym czy środkach chemicznych – choć nie są to materiały typowo budowlane, zdarza się, że pojawiają się na placach budowy. Ich utylizacja należy do zakładów przetwarzających tego rodzaju substancje.

Czym można zapełnić kontener na gruz?

Mimo wymienionych ograniczeń, kontenery na gruz nadal pozwalają na usunięcie wielu rodzajów odpadów powstających podczas remontów czy budowy. Do pojemników można wrzucać takie materiały jak beton, cegła, kamień, glina, pustaki, dachówka ceramiczna czy beton komórkowy. Przykłady innych odpadów, które można wyrzucać, to gruz, ziemia, piasek czy też drewno budowlane. Szczegółowy wykaz tych materiałów najczęściej jest natomiast przekazywany przez dostawcę kontenera.

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

ZALOGUJ SIĘ DO SWOJEGO KONTA STWÓRZ NOWE KONTO

 
×
STWÓRZ KONTO MASZ JUŻ KONTO ?
 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Idź do góry