Czy kobieta może przyjaźnić się z mężczyzną?

Czy kobieta może się przyjaźnić z mężczyzną?

Czy zawsze prywatne spotkanie kobiety z mężczyzną musi być traktowane jako randka? Oczywiście, że nie. I nie mamy tutaj wcale na myśli spotkań biznesowych czy w gronie przyjaciół. Chodzi nam o spotkania we dwoje.

Granice przyjaźni damsko-męskiej

Uznajemy, że kobieta bez przeszkód może przyjaźnić się z mężczyzną… ale tylko do pewnego etapu. Z własnego doświadczenia wiemy, że pomiędzy dwojgiem wolnych ludzi odmiennej płci prędzej czy później pojawi się, chociażby niewielkie uczucie. Taka osoba nie będzie dla tej drugiej obojętna, zostało to zresztą udowodnione naukowo.

Czy przyjaźń miedzy kobietą, a mężczyzną istnieje?

Wróćmy do początku. Załóżmy, że kobieta i mężczyzna znają się od wielu lat, a teraz ta znajomość rozwija się w kierunku najlepszej przyjaźni. Oboje są samotni, znają swoje tajemnice, znają się doskonale, bo są powiernikami wszelkich żali i przemyśleń. Jeśli miło spędza nam się czas z osobą drugiej płci, pasuje nam jej osobowość, mamy podobne zainteresowania, spotykamy się, by rozwijać swoje pasje, mamy takie same poglądy na wiele tematów to tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć udany związek. Co więcej, uważamy, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa, ale właśnie nie wśród singli, a jeśli weźmiemy pod uwagę małżonków czy związek przedmałżeński.

Pomyślmy, jak cudownie można spędzić czas na randce z mężem – przyjacielem. Kolacja nie musi być sztywna i w poważnym tonie. Czasem może wyjść z tego spontaniczne spotkanie, pełne śmiechów i szalonych rozmów do białego rana.

Poza tym pomyślmy dokładnie – na kogo zawsze możemy liczyć? Kto zawsze stanie po naszej stronie? Kto pomoże nam w największych problemach? Kto będzie wreszcie naszą ostoją i da pełne poczucie bezpieczeństwa? Tylko mężczyzna, który będzie naszym przyjacielem.

Miłość do przyjaciela

Odpowiedzmy sobie teraz na pytanie, czy udany związek nie powinien opierać się na przyjaźni? Czy kiedy po długim czasie w związek wkrada się rutyna i wydaje nam się, że miłość przeminęła to, czy w dalszym ciągu możemy uznawać partnera za przyjaciela? My uważamy, że tak. Zresztą przyjaźnie męsko damskie są dużo trwalsze z jednej, podstawowej przyczyny – nie ma w nich zazdrości ani rywalizacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments