Czy przed kremacją ciała można zorganizować pożegnanie ze zmarłym?

Kremacja jest jednym z popularniejszych sposobów na pochówek zmarłych. W Polsce coraz więcej osób decyduje się na ten sposób pożegnania bliskiej osoby. Jednakże przed samą kremacją wielu ludzi zastanawia się, czy jest możliwe zorganizowanie pożegnania ze zmarłym. Czy żałobnicy mają taką możliwość? Czy taki pogrzeb różni się od tradycyjnego? W artykule omówimy te kwestie.

Jak wygląda pożegnanie ze zmarłym przed kremacją? 

Przed kremacją istnieje możliwość zorganizowania uroczystości pożegnalnej zmarłego. Rodzina zatem nie musi się obawiać, że decydując się na tę formę pochówku, coś straci. Taka ceremonia może odbyć się zarówno w kościele, jak i w kaplicy lub domu pogrzebowym. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego pogrzebu, na taką uroczystość można zaprosić przyjaciół i rodzinę zmarłego.

Podczas pożegnania możliwe jest składanie kwiatów i symboliczne pożegnanie ze zmarłym. Często też na takiej uroczystości mogą pojawić się osoby, które nie miały okazji uczestniczyć w tradycyjnym pogrzebie. Jeśli zaś chodzi o samą kremację, to bliscy zwykle zjawiają się w krematorium, aby pożegnać zmarłego przed rozpoczęciem procesu spopielania.

Czym taki pogrzeb różni się od tradycyjnego? 

Takie pożegnanie różni się od tradycyjnego pogrzebu przede wszystkim tym, że ciało zmarłego nie jest obecne podczas ceremonii. Zamiast trumny z ciałem, na uroczystości pojawia się urna z prochami. Pracownicy zakładu usług pogrzebowych Mysłek w Brzegu zaznaczają też, że przed kremacją można zorganizować ceremonię w dowolnym miejscu – nie tylko na cmentarzu. Może to być kościół, kaplica lub dom pogrzebowy. W przypadku tradycyjnego pogrzebu, zwykle uroczystość odbywa się na cmentarzu.

Podsumowując, organizacja pożegnania ze zmarłym przed kremacją jest możliwa i coraz częściej wybierana przez osoby, które chcą złożyć ostatnie pożegnanie bliskiej osoby. Taka ceremonia może mieć różną formę – od uroczystości religijnej w kościele, po symboliczne pożegnanie w domu pogrzebowym. Różni się od tradycyjnego pogrzebu tym, że ciało zmarłego nie jest obecne podczas ceremonii, jednak bliscy mają możliwość pożegnania wcześniej. Warto też podkreślić, że kremacja jest bardziej ekologicznym rozwiązaniem – z tego powodu domy pogrzebowe coraz częściej realizują tę usługę.

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

ZALOGUJ SIĘ DO SWOJEGO KONTA STWÓRZ NOWE KONTO

 
×
STWÓRZ KONTO MASZ JUŻ KONTO ?
 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Idź do góry