Jak zacząć rozmowę z dziewczyną?

W czasie poszukiwania drugiej połówki możemy czuć się zestresowani pierwszą rozmową, nie ważne czy jest to rozmowa na żywo czy przez Internet. Gdy chcemy rozpocząć dialog na portalu randkowym, w głowie pojawia się pytanie – jak zagadać, by dziewczyna nam odpisała? Zastanawiamy się co zrobić, aby zaciekawić drugą stronę swoją osobą i zachęcić do nawiązania kontaktu. Tak naprawdę jest to dużo prostsze niż się wydaje, wystarczy tylko pamiętać o kilku zasadach.

Jak znaleźć tą jedyną?

Zanim jednak przejdzie się do pisania wiadomości do dziewczyny, która nas zainteresowała, należy dokładnie przejrzeć jej profil. Warto zobaczyć czy np. pojawiają się wspólne zainteresowania. W związku bardzo ważne jest wspólne spędzanie czasu, dlatego idealnie by było jakbyście lubili te same rzeczy, np. wycieczki po górach. Jeśli jednak zainteresowała Cię druga osoba, która zajmuje się czymś innym niż Ty – nie przekreślaj jej od razu. Ludzie nie są puzzlami, które muszą do siebie idealnie pasować, więc być może Twoja przyszła połówka pokaże Ci nowe pasje, które będziecie mogli wspólnie dzielić. Ważne jednak, by nie były to całkowite przeciwieństwa – jeśli jedna osoba uwielbia spędzać czas aktywnie, chodzić na imprezy i być w centrum uwagi, natomiast druga woli czytać książki w domowym zaciszu, to prawdopodobnie po czasie te osoby mogą zacząć się trochę dusić w swoim towarzystwie. Oczywiście nie jest to regułą i można stworzyć związek z kimś zupełnie różnym, zazwyczaj wymaga to jednak dużo więcej pracy nad sobą i wzajemnym dopasowaniem.

Jak zwrócić na siebie uwagę dziewczyny?

Nie tylko profil dziewczyny jest ważny, ale także to, co pisze się o sobie samym. Warto zadbać o swój wizerunek w sieci. Dobrej jakości zdjęcie na którym widać uśmiechniętą twarz i ciekawy opis to podstawowe elementy, które powinny się znaleźć na profilu. Lubisz grać w tenisa? W wolnym czasie czytasz szwedzkie kryminały? Masz psa, z którym uwielbiasz chodzić na spacery? Napisz o tym i daj się poznać. Pamiętaj jednak, żeby nie koloryzować rzeczywistości. Prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw, a Ty możesz wyjść na nieszczerą osobę. Przede wszystkim bądź sobą.

Jak nie pisać do dziewczyny?

Podczas pisania wiadomości ważne jest nie tylko to, co napiszesz, ale także jak to zrobisz. Pisz poprawnie, zadbaj o to, żeby nie pojawiły się błędy ortograficzne, gramatyczne i interpunkcyjne, gdyż może to od razu odstraszyć potencjalną kandydatkę. Ważne jest również to, by nie być nachalnym. Pierwsze wiadomości powinny służyć poznaniu się i nawiązaniu relacji – nie proponuj więc od razu kawy, gdyż prawdopodobnie nie uzyskasz żadnej odpowiedzi. Nie sprawdzą się także pytania „co tam?” czy „jak leci?”, które nie zawierają żadnego kontekstu i wyglądają jak napisane od niechcenia. Nie zachęcają także do odpowiedzi. Każda dziewczyna chce czuć się piękna, jednak wiadomości typu „Cześć piękna”, „Hej ślicznotko” w pierwszej wiadomości są nie na miejscu i przypominają słaby podryw. Pokaż, że interesuje Cię coś więcej niż wygląd, a każda dziewczyna na pewno to doceni.

Co napisać do dziewczyny, żeby odpisała?

Wiesz już jak nie pisać, więc można przejść do tego co napisać. Po pierwsze należy pokazać, że przeczytało się opis i zapoznało z całym profilem, a nie tylko ze zdjęciem. Dobrze odwołać się do zainteresowań drugiej osoby. Zamiast pytać „Czym się interesujesz?”, pokaż, że zapoznałeś się z opisem, np. „Widziałem, że robisz piękne zdjęcia. Od dawna się tym zajmujesz?”. W ten sposób pokażesz, że interesuje Cię coś więcej niż wygląd danej osoby i będziesz miał punkt zaczepienia, by nawiązać rozmowę. Dziewczyna poczuje się także traktowana indywidualnie – nikt nie lubi dostawać wiadomości „kopiuj-wklej”, które są wysyłane do wszystkich. Pokaż więc, że ta wiadomość nie została wysłana przez przypadek. Inną metodą jest pochwalenie – każdy lubi dostawać komplementy i na pewno poczuje się miło. Możesz napisać np. „Cześć. Widziałem, że robisz piękne zdjęcia. Jestem pod wrażeniem!” albo „Wydajesz się być bardzo pozytywną osobą. Skąd czerpiesz tyle energii?”. Wiadomość nie musi być zawsze poważna, warto dodać do niej trochę humoru – „Twoje potrawy wyglądają wspaniale. Zazdroszczę, bo ja przypalam nawet naleśniki”. Taka wiadomość na pewno nie będzie nudna i wyróżni się spośród innych.

Jak zacząć pisać z dziewczyną na portalu randkowym?

Podsumowując, aby wiadomość okazała się skuteczna, ważne abyś przejrzał profil dziewczyny, do której zamierzasz napisać pierwszą wiadomość na portalu randkowym. To tak jakbyś aplikował do pracy w jakieś firmie – zanim się zgłosisz, musisz dowiedzieć się podstawowych informacji, żeby pokazać, że potrafisz być zaangażowany. Zadbaj również o własny wizerunek – przedstaw się w ciekawy sposób, jednak nie pisz rzeczy niezgodnych z prawdą. W pierwszej wiadomości zapytaj np. o zainteresowania. Pisz poprawnie i unikaj błędów. Przede wszystkim jednak bądź sobą. Stosując te wszystkie rady, masz gwarantowaną szansę na otrzymanie odpowiedzi. Reszta pójdzie już gładko. Myśl o tym jak o sposobie nawiązania pięknej przyjaźni, która po czasie może rozwinąć się w coś większego. Nie zapraszaj od razu na randkę i nie obiecuj wielkich rzeczy. Bądź cierpliwy. Poznaj drugą osobę i daj się poznać.

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

ZALOGUJ SIĘ DO SWOJEGO KONTA STWÓRZ NOWE KONTO

 
×
STWÓRZ KONTO MASZ JUŻ KONTO ?
 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Idź do góry

0
Would love your thoughts, please comment.x