Kiedy wynajem podnośników opłaca się bardziej od zakupu?

Podnośniki koszowe, czyli specjalistyczne pojazdy wykorzystywane do pracy na wysokościach, stały się nieodzownym elementem wielu przedsięwzięć budowlanych, a także prac porządkowych czy remontowych. W związku z tym coraz częściej pojawia się pytanie, czy zakup takiego urządzenia jest opłacalny, czy też może lepszym rozwiązaniem jest jego wynajem. W niniejszym artykule postaramy się przeanalizować przewagę wynajmu podnośników koszowych nad ich zakupem.

Koszt inwestycji

Jednym z pierwszych argumentów przemawiających za wynajmem podnośników koszowych jest ich cena. Zakup nowego sprzętu tego typu wiąże się z dużym wydatkiem finansowym, często sięgającym kilkuset tysięcy złotych, co w przypadku małych bądź średnich przedsiębiorstw może stanowić poważny problem. Oczywiście istnieje możliwość zakupu używanej maszyny, jednak nawet wtedy koszt takiej inwestycji może być wysoki. W przypadku wynajmu podnośników opłatę ponosi się tylko za czas, kiedy sprzęt jest rzeczywiście wykorzystywany.

Elastyczność

Kolejnym argumentem przeciwko zakupowi podnośników koszowych jest ich różnorodność. Na rynku dostępnych jest wiele modeli podnośników, różniących się między sobą konstrukcją, zasięgiem pracy oraz nośnością. Nie każdy podnośnik sprawdzi się w każdym przypadku, a zakup kilku różnych maszyn jest mało opłacalny. Wynajem pozwala na łatwe dopasowanie rodzaju podnośnika do konkretnej realizowanej inwestycji lub zadania. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której zakupiona maszyna okaże się nieodpowiednia dla naszych potrzeb.

Konserwacja i serwis

Zakup podnośnika wiąże się także z koniecznością jego regularnego serwisowania oraz dbania o właściwy stan techniczny. Jest to wymóg konieczny do zapewnienia bezpieczeństwa pracy na wysokościach. W przypadku wynajmu sprzętu, odpowiedzialność za przeglądy i konserwację spoczywa na firmie wynajmującej, co przekłada się na mniejsze obciążenie dla naszego przedsiębiorstwa, a tym samym mniejsze koszty związane z utrzymaniem podnośnika.

Krótkoterminowe projekty

Wynajem podnośników koszowych jest szczególnie opłacalny w przypadku realizacji krótkotrwałych projektów. Przykładem takiej sytuacji może być sezonowy charakter niektórych prac budowlanych czy remontowych. W okresach mniejszego zapotrzebowania na tego rodzaju usługi, zakupiona maszyna będzie stać nieużywana, generując jednocześnie koszty związane z jej utrzymaniem. Wynajem pozwala uniknąć tego rodzaju strat, gdyż opłacamy jedynie czas rzeczywistego korzystania z podnośnika.

0 0 votes
Article Rating

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
Concerns or questions?

See our support area where you can find questions asked by our clients and answered by the SeventhQueen team. Lorem ipsum lorem ipsum

SEE SUPPORT AREA
NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

NEWSLETTER SIGNUP

By subscribing to our mailing list you will always be update with the latest news from us.

ZALOGUJ SIĘ DO SWOJEGO KONTA STWÓRZ NOWE KONTO

 
×
STWÓRZ KONTO MASZ JUŻ KONTO ?
 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Idź do góry