Blog

Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Róża od lat fascynuje dziewczęta swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem miłości.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc idealnym podarunkiem zarówno dla mamy, kuzynki, matki chrzestnej, jak i ukochanej. Mimo wszystko przed wręczeniem bukietu trzeba przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swoją symbolikę. Potrafią mówić więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także poziom rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. toteż należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem kwiatu oznaczającego płomienne uczucie. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus symbolizujący pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być podarunkiem doskonałym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone zasady, dzięki którym bukiet niesie ze sobą przesłanie. kobieta może, jeśli tylko zna ten system symboli odszyfrować z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, wiadomość, iż jest odrobinę zbyt młoda dla swojego wybranka, lub wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

Udostępnij

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o
error: Treść jest chroniona!
Przeczytaj poprzedni wpis:
Abp Hoser: Medjugorie to miejsce nawróceń i odkrywania powołania
Abp Hoser: Medjugorie to miejsce nawróceń i odkrywania powołania

Medjugorie to dziś miejsce największych nawróceń i odkrywania przez młodych powołania - powiedział PAP wizytator apostolski dla parafii w Medjugorie...

Usuwanie cellulitu i rozstępów, czyli jak uzyskać idealną sylwetkę na lato
Usuwanie cellulitu Libiąż

Usuwanie cellulitu i rozstępów, lub jak uzyskać idealną sylwetkę na lato. Idealna sylwetka to marzenie wielu kobiet. Do jej kupienia...

Zamknij