Blog

Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Róża wciąż zachwyca kobiety swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem podziwu.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc najlepszym prezentem zarówno dla mamy, siostry, nauczycielki, jak i dziewczyny. Jednak przed wręczeniem bukietu należy przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją symbolikę. Potrafią przekazywać więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a także poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. toteż należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem bukietu wyrażającego szaloną miłość. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus oznaczający pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem właściwym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów precyzyjne reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą treść. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten system symboli odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, wiadomość, iż jest nieco zbyt młoda dla adoratora, lub wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 vote
Article Rating

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Treść jest chroniona!
Przeczytaj poprzedni wpis:
Abp Hoser: Medjugorie to miejsce nawróceń i odkrywania powołania
Abp Hoser: Medjugorie to miejsce nawróceń i odkrywania powołania

Medjugorie to dziś miejsce największych nawróceń i odkrywania przez młodych powołania - powiedział PAP wizytator apostolski dla parafii w Medjugorie...

Usuwanie cellulitu i rozstępów, czyli jak uzyskać idealną sylwetkę na lato
Usuwanie cellulitu Libiąż

Usuwanie cellulitu i rozstępów, lub jak uzyskać idealną sylwetkę na lato. Idealna sylwetka to marzenie wielu kobiet. Do jej kupienia...

Zamknij