Blog

Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Róża od lat zachwyca damy swoim urokiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem pamięci.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc świetnym prezentem zarówno dla mamy, babci, matki chrzestnej, jak i ukochanej. Mimo wszystko przed wręczeniem takiego prezentu trzeba przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją mowę. Potrafią przekazywać więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich kolor, a nawet poziom rozwinięcia pąków przekazuje pewne informacje. toteż należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem bukietu oznaczającego zazdrość. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk symbolizujący pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem idealnym na każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą wiadomość. kobieta może, jeśli tylko zna ten sekretny język odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, informację, iż jest odrobinę za młoda dla obdarowującego, lub zapowiedź szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 vote
Article Rating

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Treść jest chroniona!
Przeczytaj poprzedni wpis:
Abp Hoser: Medjugorie to miejsce nawróceń i odkrywania powołania
Abp Hoser: Medjugorie to miejsce nawróceń i odkrywania powołania

Medjugorie to dziś miejsce największych nawróceń i odkrywania przez młodych powołania - powiedział PAP wizytator apostolski dla parafii w Medjugorie...

Usuwanie cellulitu i rozstępów, czyli jak uzyskać idealną sylwetkę na lato
Usuwanie cellulitu Libiąż

Usuwanie cellulitu i rozstępów, lub jak uzyskać idealną sylwetkę na lato. Idealna sylwetka to marzenie wielu kobiet. Do jej kupienia...

Zamknij