Stories

Modlitwa do św. Józefa o dobrego męża i dobrą żonę

Nie wiele osób wie, że św. Józef jest bardzo skutecznym orędownikiem „spraw sercowych”.

Za jego wstawiennictwem dzieją się niesamowite rzeczy, które zostają opisywane w coraz to większej ilości świadectw. Może warto poprosić go o pomoc w poszukiwaniach miłości na całe życie? Oto dwie modlitwy, które możecie wykorzystać.

Modlitwa o dobrą żonę

Święty Józefie, przeczysty Oblubieńcze Bogarodzicy Maryi! Bóg uczynił Cię najszczęśliwszym małżonkiem, dając Ci za towarzyszkę życia Najświętszą i Niepokalaną Dziewicę, Matkę samego Boga. Przez piękno i świętość Twojego życia stałeś się Patronem wszystkich małżonków. Proszę Cię o szczęśliwy wybór i łaskę dobrej, wiernej, roztropnej i świętej żony, której mógłbym powierzyć moje serce i złączyć się z nią mocą łaski sakramentu małżeństwa. Uproś jej mądrość życia, szerokość serca, pobożność, aby promieniowała dobrocią i kształtowała życie rodziny według zamysłów Przedwiecznego. Amen.

Modlitwa o dobrego męża

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogarodzicy! Na progu dojrzałego i samodzielnego życia zwracam się do Ciebie o pomoc w podjęciu trudnej decyzji małżeństwa i wyboru odpowiedniego męża. Świadomość, że sama Najświętsza Maryja Panna – Matka Boża, znalazła w Tobie najlepszego towarzysza życia i wiernego Oblubieńca, sprowadza mnie dziś w tej sprawie do Ciebie. Proszę Cię o łaskę dobrego męża, wiernego towarzysza życia, z którym mogłabym związać się węzłami sakramentalnej łaski, założyć rodzinę Bogiem silną, dzielić losy w powodzeniu i niedoli, we wzajemnym zrozumieniu, szacunku, miłości i poświęceniu się oraz budować szczęście życia rodzinnego na zasadach Ewangelii. Amen.

Udostępnij

error: Treść jest chroniona!
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pomysły na udaną randkę w katolikus.pl
Pomysły na udaną randkę

Jakże łatwo jest zaplanować randkę, kiedy umawiamy się na nią z dobrze nam znaną osobą. Doskonale wiemy, co lubi nasza...

Czy kobieta może się przyjaźnić z mężczyzną?
Czy kobieta może przyjaźnić się z mężczyzną?

Czy zawsze prywatne spotkanie kobiety z mężczyzną musi być traktowane jako randka? Oczywiście, że nie. I nie mamy tutaj wcale...

Zamknij