Blog

Miłosne wyznanie - kiedy powiedzieć "kocham Cię"

Wyznanie „Kocham Cię” po raz pierwszy

Z całą pewnością wypowiedzenie tych magicznych słów oznacza, że już nic w związku nie będzie takie samo, przekraczamy pewną granicę. I właśnie dlatego musimy czuć, że na słowa te przyszedł już odpowiedni moment a partner, do którego je kierujemy, jest ich wart.

Wypowiedzenie słów „kocham Cię” to obietnica i wyznanie najszczerszych uczuć. To zapewnienie o swojej miłości, wierności, oddaniu i szacunku.

Kiedy powiedzieć kocham Cię?

Okazuje się, że powiedzenie tych słów po raz pierwszy do swojego partnera jest niezwykle trudne. Nawet jeśli czujemy, że przyszedł na to odpowiedni moment, to czujemy pewne obawy, jesteśmy zdenerwowani, zastanawiamy się, jaka będzie reakcja naszej drugiej połówki, czy odwzajemni się tym samym, czy również czuje to, co my?

Pytań jest wiele i nie uzyskamy na nie odpowiedzi, dopóki nie wypowiemy tych magicznych słów. Możemy również czekać na aktywność partnera, jednak zdaniem psychologów uczuć nie wolno tłamsić, dusić w sobie. Jeśli czujemy, że przyszedł czas na intymne wyznania, to po prostu należy je wypowiedzieć.

Kiedy wyznać miłość?

Nie ma złotego środka, pewnej zasady ani schematu, z którego powinniśmy korzystać. Nie istnieje pewna data, nie liczy się czas trwania związku, chociaż istnieje przekonanie, że co najmniej przez kilka pierwszych miesięcy dopiero poznajemy partnera i racjonalnie nie możemy być pewni w kwestii swoich uczuć.

Co istotne, nawet jeśli już powiemy „kocham Cię” a tym samym, wprowadzimy związek w nowy etap, to nie powinniśmy ich wypowiadać nadmiernie. Nadużywanie może spowodować, że wyjątkowość tych słów po prostu przestanie istnieć i mieć znaczenie. Wypowiadajmy je więc tylko świadomie, przy całkowitej pewności swoich uczuć.

Pamiętajmy, że nie warto mówić „kocham” tylko dlatego, że nasz partner zapewnia o swojej miłości. Jeśli Ty nie jesteś tego pewien to lepiej milczeć aniżeli dawać złudne nadzieje. W miłości nie można „rzucać słów na wiatr”, nie można bawić się uczuciami, bowiem w bardzo łatwy sposób można zranić drugą osobę i sprawić, że będzie ona miała problemy w nawiązywaniu bliskich relacji i nie będzie w stanie zaufać.

0 0 vote
Article Rating

Udostępnij

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
error: Treść jest chroniona!
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak się przygotować do małżeństwa?
Jak przygotować się do sakramentu małżeństwa?

Ostatni już piąty odcinek rekolekcji małżeńskich prowadzonych przez księdza Piotra Śliżewskiego. Dzisiejszy temat dotyczy przygotowania się do sakramentu małżeństwa, jak...

Jak praktykować miłość w małżeństwie?
Jak praktykować miłość w małżeństwie?

4 z 5 odcinek rekolekcji małżeńskich prowadzonych przez księdza Piotra Śliżewskiego. Dzisiejszy temat dotyczy tego, jak praktykować i rozwijać miłość...

Zamknij